Verslagen der rijksverzamelingen van geschiedenis en kunst — 18.1895

Rijks Kabinet van Prenten te Leiden

Engravings of the most noble the Marquis of Stafford’s Collec-
tion of pictures in London bij W. Young Ottley. The executive
part under the management of Peltro W. Tomkins. 4 Volumes.
London, Longman, 1818. gr. 4°.
Lithographies d’apres les principaux tableaux de la collection
de S. A. S. Monseigneur le Prince August d’Arenberg, avec le
catalogue descriptif. Publie's par Ch. Sprayt. Bruxelles, Louis
Teme, 1829. fol.
A eomplete view of the dress and habits of the people of
England bij Joseph Strutl. A new and improved edition, with
critical and explanatory notes bij J. R. Planche. 2 Volumes.
London, H. G. Bohn, 1842. 4°.
Dictionnaire general des fermes d’Arcbitecture en frangais,
allemand, anglais et Italien par Daniel Ramee. Paris, C. Rein-
wald , 1868. 8°.
Dictionnaire de biographie, mythologie, geographie ancienne
accompagne de pres de 1000 gravures d’apres l’anglais du
docteur Smith par M. N. Theil. Paris, Firmin Didot freres, fils
et Cie- 1865. 8°.
Anecdotes of Painting in England with some account of the
principal artists by Horace TKalpole. A new edition, revised, with
additional notes by Ralph. N. IFornum. 3 Volumes. London,
Swan Sonnenschein, Lowrey & Co. 1888. 8°.
Kostümkunde. Geschichte der Tracht und des Gerätbs von
Hermann JFeiss. Zweite, gänzlich umgearbeitete Auflage. 2 Bände.
Stuttgart, Ebner & Seubert. 1881 & 1883. 8\
Ferliezen heeft de verzameling niet geleden.
Aard van hei gebruik door hei publiek van de verzameling gemaakt.
Het aantal bezoekers van het Kabinet is betrekkelijk gering.
Dit geringe bezoek wordt echter vergoed doordien de bezoekers,
op enkele uitzonderingen na, meestal personen zijn, die voor-
namelijk van kunsthistorie en kunstnijverheid ernstige studie
maken en voor dat doel het Kabinet körnen raadplegen.
Maatregelen in het belang van hei Kabinet. Bijzondere niaatregelen
heb ik niet voor te stellen.
De waarnemende Directeur van hei Kabinet,
J. Ph. van der Kellen.