Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

Nr. 6
Verslagen van Vereenigingen
Boekbeoordeeling en Aankondiging
2+7

West-Friesch Museum te Hoorn. Verslag over het jaar 1900.

De toestand van het gebouw en van de verzameling wordt be-

vredigend genoemd, ofschoon tevens geconstateerd wordt, dat het in-
wendig aanzicht der drie bovenlokalen nog veel verbetering vereischt.

Ten geschenke gegeven werd in het afgeloopen jaar slechts weinig,
aangekocht nog minder. Al komt ons de wensch van het Bestuur zeer
begrijpelijk voor, dat hierin verandering moge komen, toch moeten wij
protest aanteekeneh tegen het daaraan vastgeknoopte verlangen, dat de
vele waardevolle voorwerpen die nog in Hoorn en omstreken in parti-
culier bezit zijn, alle naar het Museum verhuizen.

Het Bestuur vergete toch niet, dat juist een der schoonste doel-
einden van de stichting en instandhouding van een museum moet zijn,
de liefde van particulieren voor het bezit van kunstschatten aan te
kweeken. En dat doet men niet, door hen aan te manen, alles naar
eenige centrale depots te dragen.

Verslag der Commissie ter verzekering eener goede bewaring
van gedenkstukken van geschiedenis en kunst te Nijmegen,
over het jaar 1900.

De aanwinsten waren wederom vele en velerlei, voornamelijk
van voorwerpen van Germaanschen en Romeinschen oorsprong. Onder
de laatste trekt o.a. de aandacht een geheel ongeschonden opgegraven
amphora, een massief bronzen kinderkopje en een bronzen Hercules-
beeldje, 'terwijl van de aanwinsten uit lateren tijd vermeldenswaard
.renoemd wordt een zilveren vork uit de if eeuw.

Boekbeoordeeling en Aankondiging.

W Martin. Het leven en de werken van Gerrit Dou beschouwd in
verband met het schildersleven van zijn tijd. Proefschrift. Leiden,
S. C. van Doesburgh 1901. 8°.

Het moet den heer Martin veel zelfstrijd gekost hebben, om tot
het besluit te komen, aan Gerard Dou een uitvoerige studie te wijden.