Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 6.1905

Nr. 4-5
Kertktoren te Leende - Kerktoren te Rhoon - Sot Weena te Rotterdam - Ned. Herv. Kerk te Spijkenisse - Toren der Ned. Herv. Kerk te Voorst - Nieuwstadspoort te Zutphen

Slot Weena te Rotterdam.

Bij de graafwerken voor het station van den electrischen spoorweg
zijn tusschen de Weenastraat en de Raampoortlaan de fundeeringen ontdekt
van een poort van het slot. Eenige kannetjes en glazen flesschen zijn
hierbij gevonden.

Ned. Herv. Kerk te Spijkenisse.

De Herv. kerk met toren te Spijkenisse - een baksteenbouw uit de
14e en 15e eeuw — zal gerestaureerd worden.

De kerk heeft den vorm van een kruis. Zij is door den heer Scheepens,
werkzaam aan het ministerie van binnenl. zaken, opgemeten en in teekening
gebracht. Van verschillende zijden is voor deze restauratie reeds financiëele
steun toegezegd en men hoopt op eene subsidie van het rijk.

N. R. Ct. I Juni ipo^, II. A.

Toren der Ned. Herv. Kerk te Voorst.

De Gemeenteraad van Voorst heeft besloten de herstellingsplannen
voor den toren in het dorp Voorst een jaar op te schorten, ten einde dan
met meer zekerheid te kunnen oordeelen over de oorzaken en den aard
der verzakking van dezen merkwaardigen toren. Het advies der deskun-
digen — de heeren te Riele, architect te Deventer, en Hoefer te Hattem,—
werd niet voldoende beschouwd om met zekerheid aan te nemen, dat een
ondervangen met gewapend beton noodzakelijk zou zijn. De helling van
den toren bedraagt aan de Noordzijde i21/2 en aan de Oostzijde 16 centimeter.

De Opmerker, 22 April igoj.

Nieuwstadspoort te Zutphen.

Aan de oude ruïne der Nieuwstadspoort te Zutphen, welke reeds lang
dringend herstel behoefde, zal eenig consolidatiewerk geschieden, ten einde
haar voor verder verval te behoeden. Indertijd wenschte de gemeente dit
reeds te doen, doch op voorstel van het raadslid jhr. mr. Van Andringa
de Kempenaer werd toen besloten zich tot het rijk te wenden met verzoek
de kosten dezer herstelling op zich te nemen. De ruïne toch bevindt zich
op een terrein, dat voor onbepaalden tijd kosteloos aan het rijk is afgestaan.
Thans is bericht gekomen, dat de restauratie der poort op kosten van het
ministerie van oorlog zal geschieden.

N. R. Ct. 1 Juni 1903, II. A.