Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 6.1905

Nr. 3
Moes, Ernst Wilhelm: 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam

6e Jaargang. No. 3.

BULLETIN

uitgegeven door dek

Nederlandschen Oudheidkundigen Bond.

Beschermvrouw H. M. de Koningin.

April 1905.

Het Bulletin van den Ned. Oudh. Bond verschijnt op onbepaalde tijden
in nummers van één tot drie vel. Zes nummers vormen een deel.
De prijs per deel bedraagt f 2.50.

De leden van den Bond en de correspondenten ontvangen liet Bulletin
kosteloos.

Uitgever: Johanxes Muller, Amsterdam.

Stukken voor de redactie te zenden aan : E. W. Moes, Frans van Mierisstr. 85
Amsterdam, Mr. J. C. O vervoorde, Plantsoen 43, Leiden, A. Pit, Keizers-
gracht 525, Amsterdam of Dr. W. Vogei.sang, Oosterpark, Amsterdam.

Berichten over Nederlandsche Musea.

's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam

Een kort bericht in de nieuwsbladen heeft reeds vermeld dat de heer
Carl Scheibier, onze consul te Keulen, een aantal merkwaardige prenten
aan 's Rijks Prentenkabinet ten geschenke heeft gegeven.

Om de waarde van deze schenking te kunnen beoordeelen. dient men
allereerst te bedenken, dat het Prentenkabinet het groote centrale magazijn
is, waarheen ieder in den lande die voor historisch onderzoek eenige
afbeelding wenscht te raadplegen, zijn schreden richt.

Ofschoon de verzameling zo.ials zij thans is, zonder twijfel reeds een
zeldzaam rijke schat bergt, gebeurt het toch maar al te vaak. dat het
iconografisch hulpmateriaal wel het bestaan van de een of andere prent
aanwijst, maar dat deze niet aanwezig blijkt te zijn. Met dit teleurstellende
resultaat, waar toch een bevredigend mogelijk ware. moet menigeen
«enoe^en nemen.

Bijna iedere auctie noodigt uit tot completeeren. maar de middelen
laten slechts zelden toe, die uitnoodigingen aan te nemen. Hier konden