Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 6.1905

Nr. 6
Haverkorn van Rijsewijk, Pieter: Doopen van portretten
Nagekomen Berichten

vaarwater bij Ceylon in kaart bracht, die als schout-bij-nacht met een vloot
tegen de Franschen kruistte op de Indische kusten in 1692. en in 1694
huiswaarts keerde ?

Door hem werd de familie Urselings een Enkhuizer grootheid, meer
dan door Abraham Urselings, den Rector der Latijnsche school, overleden
in 1651. Een familieportret met dien Jacob Urselings moest dubbel aan-
trekkelijk zijn. P. Haverkorn v. Rijsewijk.

Nagekomen Berichten.

Staatsbegrooting.

In het voorloopig verslag wordt het volgende onder de atdeeling
Kunsten en Wetenschappen vermeld:

Aangedrongen werd op eene wettelijke regeling tot verzekering, zoo-
veel mogelijk, van de bewaring onzer gedenkstukken van geschiedenis en
kunst. Er waren intusschen leden, die zich met het denkbeeld van eene
wettelijke regeling op het voetspoor van het buitenland in het geheel niet
konden vereenigen.

Sommige leden vreesden, dat het toezicht in sommige onzer museums
te wenschen overlaat. Xiet alleen de bekende diefstal, onlangs in het
Mauritshuis gepleegd, gaf tot deze vrees aanleiding. Andere meenden dat
die vrees niet gerechtvaardigd is.

Gevraagd werd, welke voornemens de regeering koestert met betrekking
tot de herdenking van Rembrandt's geboortedag. Men hoopte dat de regeering
aan een waardige viering van dien dag hare medewerking zou verleenen.

Sommige leden zagen met bezorgdheid dat het totaal cijfer van de
subsidie voor het onderhoud en instandhouding van historische gedenk-
teekenen gebouwen steeds klimt. Zij drongen bij de regeering aan om
weerstand te bieden aan de talrijke aanvragen. Andere leden betreurden
daarentegen dat er op dit punt niet meer wordt gedaan, 's Ministers aan-
dacht werd o. a. gevestigd op de raamschilderingen in de Oude Kerk te
Amsterdam, welke dringend voorziening behoeven.

Behalve op herziening van de jaarwedden, werd door sommigen ook
op uitbreiding van het personeel der Kon. Bibliotheek aangedrongen.

Geklaagd werd o. a over den langen duur van den bouw der
Rembrandtzaal.

Grafelijke zalen te 's Gravenhage.

Uit het verslag der commissie aan den minister van waterstaat, ont-
kenen wij het volgende: