Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 8.1907

Nr. 5
Vereenigingen
Verslagen

IÓ3

b. het tegengaan van onoordeelkundige restauratie en het bevorderen
van het herstellen van reeds aangebrachte verminkingen ;

c. het verzamelen van gegevens over de sub a omschreven gebouwen
of hunne onderdeden.

Zij tracht dit doel te bereiken door:

a. het aanleggen en bijhouden van een register van alle gebouwen of
hunne onderdeden, die uit een oogpunt van kunst, oudheid of geschiedenis
belangrijk zijn ;

b. het door woord of schrift vestigen van de aandacht van particulieren
en autoriteiten op den toestand van in hun beheer of eigendom zijnde
gebouwen en het aandringen op oordeelkundige verbetering daarvan ;

c. het aankweeken van kennis en waardeering der bouw- en aanver-
wante kunsten in verband met het in Middelburg nog aanwezige;

d. het geven van advies en zoo noodig van subsidie voor restauraties;
c. het houden van voordrachten, besprekingen en tentoonstellingen ; en
f. in het algemeen het nemen van alle wettige maatregelen, welke

strekken tot verwezenlijking van het in art. i beoogde doel.

Door de vrijgevigheid van den heer J. A. Frederiks, correspondeerend
lid van den Oudheidkundigen Bond, is de vereeniging reeds dadelijk in het
bezit gekomen van eenig kapitaal. Bij het vertrek van genoemden heer
van daar naar *s-Gravenhage had zich nl. eene commissie gevormd om
namens de burgerij zijne verdiensten, voornamelijk wat betreft de verfraaiing
van Middelburg, te huldigen. Den i6en Juli jl. werd den heer Frederiks
dit huldeblijk, bestaande uit eene fraai gecalligrapheerde en geïllumineerde
opdracht met de namen der deelnemers in portefeuille benevens ƒ642.50
in contanten aangeboden. Bij de aanvaarding verklaarde de heer Frederiks
tevens deze geldsom te bestemmen ten behoeve der pas opgerichte Yer-
eeniging tot instandhouding van oude gebouwen. Men begrijpt, hoezeer
deze beslissing wordt op prijs gesteld. R. Fruin.

Jaarverslag van de vereeniging ,,Oud-Dordrecht" 1906—1907.

»Bijzonder belangrijke gebeurtenissen, die vermelding verdienen,
hadden niet plaats", gelijk het verslag zelf vermeldt en wij zouden ons
dus kunnen bepalen bij de vermelding van enkele aanwinsten, als een
gevelsteen uit het huis Riedijk 47, fragmenten van de huizen Wijnstraat

Art. 2.