Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 8.1907

Nr. 2
Nederlandsch Museum voor Geschiedennis en Kunst - Aanwinsten

8e Jaargang. No. 2.

BULLETIN

uitgegeven door den

Nederlandschen Oudheidkundigen

Beschermvrouw H. M. de Koningin.

Mei 1907.

Het Bulletin van den Ned. Oudh. Bond verschijnt op onbepaalde tijden,
in nummers van één tot drie vel. Zes nummers vormen een deel.
De prijs per deel bedraagt / 2.50.

De leden van den Bond en de correspondenten ontvangen het Bulletin
kosteloos.

Uitgever: Johannes Muller, Amsterdam.

Stukken voor de redactie te zenden aan : Mr. J. C. Overvoorde, Plantsoen 43,
Leiden, voorzitter, Dr. W. Martin, Emmastraat 26, 's-Gravenhage, Dr. W.
Vogelsang, Oosterpark 77, Amsterdam of Mr. N. Beets, Joh. Verhulst-
straat 51, Amsterdam, secretaris.

Nederlandsche Musea.

Nederlandsch Museum voor Geschiedenis en Kunst. — Aanwinsten.

De verzamelaar die niet in het wilde vergaart, maar met verstand
van zaken te werk gaal, zal altijd wel doen te beginnen met, zooveel
mogelijk, zijn serieën aan eenige toongevende voorwerpen vast te leggen.
Laat het zilverwerk, meubelen, ceramiek, beeldhouwkunst zijn, of wat ook,
ten bate van het overzichtelijke en leerrijke zal het noodig zijn eerst een
paar deugdelijk karakteriseerende stukken te nemen, waaromheen zich dan
de rest der verzameling kan groepeeren,

Toen ik mij voornam eene kleine verzameling van beeldhouwwerken
der vroegrenaissance bijeen te brengen en ik wist, dat de serie geene groote
uitbreiding kon krijgen, wegens beperktheid van middelen en omdat ook
andere serieën om verzorging vroegen, begreep ik, dat allereerst de voor-
naamste artisten vertegenwoordigd moesten worden, of althans de typen
welke zij schiepen. En van die tvpen was, uit den aard der zaak. dat der
madonna het belangrijkste.

Zoo was het stucco exemplaar der Madonna dei Pazzi in het museum
gekomen {Bulletin No. 4 blz. 101), een vorig jaar het stucco van den
zoogen. Meister der Marmonnadonncn. die aan Rossellino doet denken.

Rond.