Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 6.1905

Nr. 3
Moes, Ernst Wilhelm: 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam

Pietcr de /ode Jr. Een fraai portretje van Guilielmus Elinck, Secrctarius
Curiae de Befiere, anno 1639, aet. 49, naar een schilderij van
Gonzales Coques.

M. Liebaert. Portret van Innocentius a Calatayerone, den Generaal der
Capucijnen, die een inspectiereis door de Nederlandsche gewesten
gemaakt heeft, en wiens portret bij zijn verblijf te Rijssel door dezen
nergens vermelden graveur is gecopieerd naar het kleine fraaie
prentje van Philips Fruytiers.
/. F. Leonart. Zwartekunstportret van Hubertus Lovens. Secretaris van
den Hoogen Raad van Brabant, naar Philippe de Champaigne. Dit
portret is door Andresen, den beschrijver van het werk van Leonart,
slechts geciteerd uit een catalogus van Weigel van 1837.
Van de de Passé's een geheele collectie, niet minder dan 23 stuks, meest
van Chrispvn. Hiervan zal ik slechts enkele noemen :

Pierre Brode en Viglius de Lummen a Marck (Fr. 422 en 427),
twee zeer fraaie exemplaren uit de zeldzame reeks vredesonder-
handelaars van 1632.

Arnoldus Buchelius (Fr. 503), het eenig bestaande portret van den
Utrechtschen geleerde.

Antonius Deusingius (Fr. 532), beroemd wijsgeer en lijfarts van
graaf Willem Frederik.

Frances Howard, Countess of Somerset, een zeer fraai portretje van
Simon de Passé, gereproduceerd in : A series of four hundred and si\
historical portraits. Londen 1890.

Philips Willem, Prins van Oranje (Fr. 779), een interessant portret,
oen prins op jeugdigen leeftijd voorstellend, het origineel voor een
prent van D. Custos.

Ambrosius Spinola. Borstbeeld in rijkversierd harnas met geweldigen
plooikraag. Franken noemt dit portret niet, tenzij het 110. 887 is, door
hem alleen geciteerd uit den catalogus van de veiling Santarelli.
Ten slotte vestig ik onder de historieprenten de aandacht op een
uiterst zeldzame zinneprent op het huwelijk van Prins Willem II. uitgegeven
door Claes Jansz. Visscher. Muller (1836c?) kende alleen een exemplaar in
den atlas van Stolk te Rotterdam.

Amsterdam. F. W. Mors.