Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 1
[Vorwort]

4- Het signaleeren van den staat van oude monumenten,
besprekingen en kritiek van restauraties;

5. Aankondigingen en besprekingen van catalogi en werken
over oudheidkunde;

6. Practische wenken over het bewaren, herstellen en tentoon-
stellen van oudheden;

7. Vermelding van belangrijke aanwinsten en vondsten, bespre-
kingen van belangrijke veilingen

en verder alles wat den leden van den bond als zoodanig belang
kan inboezemen of hen bij de studie of bij het bijeenbrengen en
ordenen van hunne verzamelingen tot nut kan strekken.

Een vragenbus zal aan de leden gelegenheid geven tot het vragen
van inlichtingen.

Niet steeds zullen alle bovengenoemde onderwerpen in het
bulletin kunnen besproken worden; veel "zal hierbij afhangen van den
steun, die de redactie van de leden en correspondeerende leden zal
ondervinden. Vooral het eerste nummer is uit den aard zeer onvolledig,
daar de band met de a. s. correspondeerende leden nog ontbreekt.

Wij doen daarom hiermede een beroep op allen om ons mede-
deeling te doen van de belangrijkste gebeurtenissen op oudheidkundig
gebied, den staat der monumenten, gewichtige vondsten, persoonlijke
ondervindingen en alles wat tot de bovengenoemde rubrieken kan
gerekend worden. Ook aan bijdragen van niet-leden zullen wij gaarne
plaatsing verleenen.

Het bulletin is in de eerste plaats bestemd voor de leden, die
voor hunne contributie gratis een exemplaar zullen ontvangen. Voor
vereenigingen, die meer exemplaren mochten wenschen te ontvangen,
en voor niet-leden is de prijs bepaald voor Nederland op ƒ2.50 per
jaar, franco per post, voor het buitenland met verhooging der meerdere
verzendingskosten.

Zij die zich wenschen te abonneeren of mededeelingen voor het
bulletin wenschen te verstrekken, gelieven zich te richten tot een der
leden van de commissie van redactie, bestaande uit de H.H. E. W.
Moes, Alex. Boersstraat 31, Amsterdam, Mr. J. C. Overvoorde, Dordrecht
en A. Pit, Ruysdaelkade 39, Amsterdam.

Besturen van oudheidkundige vereenigingen, die jaarverslagen of
catalogi, en schrijvers die hun werken in dit bulletin wenschen aange-
kondigd te zien, worden verzocht een exemplaar bij de redactie in te
zenden.