Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Editor]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 1
Korte Mededeelingen

verricht en dit zoowel ten opzichte van krijgskunde als van ontdekkings-
tochten, handel en visscherij.

In ieder museum is nu allicht het een en ander voorhanden dat
op de tentoonstelling een goed figuur zou maken, hetzij uit een
geschiedkundig oogpunt, hetzij om de kunstwaarde.

Geschilderde, geteekende of gebeeldhouwde portretten van
personen die in ons zeewezen een rol gespeeld hebben, authentieke
afbeeldingen van gebeurtenissen ter zee, afbeeldingen van scheepswerven
en schepen en vooral oude scheepsmodellen en alles wat op scheepsbouw
betrekking heeft. Voorts handschriften van onze zeehelden en journrlen
van de ontdekkingstochten, kaarten en zeevaartkundige instrumenten.
En ten slotte de schier alles omvattende rubriek der varia, als kleeding-
stukken, wapenen, eereteekenen en allerlei reliquien, die aan personen
of gebeurtenissen, van Damiate lot Doggersbank, verbonden kunnen
worden.

Teneinde nu de keuze, behandeling en catalogiseering van de
eventueel in te zenden voorwerpen gemakkelijk te maken, zou de com-
missie voor de [tentoonstelling het zeer op prijs stellen, wanneer haar
mededeeling gedaan werd van al wat de lezers van dit bulletin op hun
terrein als geschikt kunnen aanwijzen, met nauwkeurige vermelding van
den eigenaar en van de stappen, die gedaan moeten worden om den
tijdelijken afstand te verkrijgen.

Van een omschrijving van het voorwerp zal een dankbaar gebruik
gemaakt worden bij de samenstelling van den catalogus.

Alle kosten van verpakking, verzending, verzekering enz. zullen,
indien gewenscht, vergoed worden.

Secretaris van de commissie is de heer G. P. van Hecking
Colenbrander, Luit. t. Zee ie klasse, Prinses Mariestr. 25,'s Gravenhage.

E. W. M.

GEDRUKT BIJ D. REIDEL TE DORDRECHT.