Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 5
Officieeele Mededeelingen

bereid hebben verklaard. Hierbij zal de aandacht gevestigd worden op
de belangrijkste oude gebouwen in de uit historisch-bouwkundig oogpunt
zoo belangrijke stad en zal gelegenheid gegeven worden tot bezichtiging
van het museum Oud-Dordrecht en Dordrechts museum, waartoe aan
de deelnemers dien dag kosteloos toegang wordt verschaft.

Ten slotte zal men zich vereenigen in de schoone laat-gothische
O. L. V. of groote kerk, beroemd door de heerlijk gesneden koorbanken.
Voor hen, die mochten verkiezen de stad per rijtuig te bezichtigen, zal
hiertoe gelegenheid bestaan tegen het gewone tarief.

Te 6 uur zal een gemeenschappelijke maaltijd gehouden worden
in hotel Ponsen, tegenover het station, waaraan alle deelnemers aan
de vergadering kunnen deelnemen tegen betaling van f 2.50 per couvert,
buiten wijn.

's Avonds zullen de deelnemers gratis toegang hebben tot een
door de stafmuziek van de d.d. Rotterdamsche schutterij te geven
concert in de sociëteit Kunstmin, waartoe de deelnemers door het
bestuur dier sociëteit worden uitgenoodigd.

Het bestuur herinnert aan art. 8 van de statuten, volgens het-
welk tot de vergaderingen en excursies gratis toegang hebben: alk-
persoonlijke en correspondeerende leden en alle leden van bij den
bond aangesloten vereenigingen.

De persoonlijke en correspondeerende leden worden uitgenoodigd,
aan den secretaris van de regelingscommissie, den heer G. J. van
Rijsoort van Meurs, Voorstraat No. 324 te Dordrecht, vóór 14 Juni
te willen berichten of zij de vergadering wenschen te bezoeken en of
zij aan het diner wenschen deel te nemen, en de besturen .van aange-
sloten vereenigingen worden verzocht, eveneens vóór dien tijd te willen
opgeven hoeveel leden hunner vereeniging aan vergadering of diner
zullen deelnemen.

Het bestuur zal tijdig aan de deelnemers de vereischte legitimatie-
kaarten toezenden, n.1. witte kaarten voor de vergadering en roode
kaarten voor vergadering en diner.

Aan de deelneming voor de vergadering en den tocht door de
stad zijn geen kosten verbonden.

Namens het bestuur

J. C. overvookdk,

Secretaris.

Als leden van den Ned. Oudheidk. Bond zijn toegetreden:
Axistelodamum, Vereeniging tot bevordering van de kennis van het
Heden en Verleden van Amsterdam,
en de heer

( . G. 't Hooft, directeur van het Museum Fodor te Amsterdam.