Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 5
Korte Mededeelingen

dagen van ió—20 September. Aanmeldingen voor het lidmaatschap en
voor te houden voordrachten kunnen geschieden bij den secretaris van
het bestuur Dr. Joseph Neuwirth, Universiteits-professor te Weenen.

Het 2e en 3° gedeelte der verzameling Van den Bogaerde
(kasteel van Heeswijk), bevattende de schilderijen, meubelen, ceramiek,
beelden enz. zal 19—22 Juni a. s. door de firma Fred. Muller verkocht
worden in het Casino te 's Hertogenbosch. De kijkdagen zijn 15 —18
Juni. Den rijk geïllustreerden catalogus ontvingen wij bij het afdrukken
van dit bulletin.

Korte mededeelingen aangaande eenige schilders:

Hendrik Meijer; Jacob de Wit; Joan Frederik Bodecker; Allard van
Everdingen; Johan van Huchtenburgh; Hendrik Gerritsz Pot; Isaac Ouwatcr;
Karei van Mander, en vragen betreffende: Boume; B. Branden Wouter us
de Nooy.

Mij nog steeds beijverende om den Catalogus van het Museum
te Haarlem te verbeteren en aan te vullen, heb ik met eene kleine gelde-
lijke opoffering, van eenige schilders, 't zij den doop, 't zij hun begraven
doen opsporen in de oude kerkregisters te Amsterdam. Aangezien 't
evenwel lang kan duren, eer Haarlem's cataloog wordt herdrukt, meen
ik nu reeds velen een dienst te kunnen bewijzen met de mededeeling
van de resultaten, terwijl ik mij houd aanbevolen voor oplossing der
gestelde vragen.

1. Hendrik Meijer, 1737—1793, werd den 12 Meij 1737 in de
Xoorderkerk te Amsterdam gedoopt, als zoon van Jan en Susanna
Hoveling.

2. Jacob de Wit, 1695—1754, komt in het Doopboek van de
R. K. Kerk het Vrede Duifje voor, als gedoopt den 19 December 1695,
als zoon van Christiaen de Witt en Annetjen Slootmans.

3. Joan Frederik Bodecker, komt in meer genoemden Haarlemschen
catalogus voor als overleden te Amsterdam in 1737.

Op dat jaar is alleen te vinden een Jan Janss. Beudeker in 't
gasthuis overleden en 30 Januari 1737 op het St. Antoniekerkhof be-
graven. Zou hij één zijn met Joan Frederik*

4. Allard van Everdingen, 1621 —1675. Het Grafboek der Oude