Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Editor]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 6
Korte Mededeelingen

verricht voor de aan hem toevertrouwde belangen en in menig opzicht
dankt Nederland hem de herleving van de officieele belangstelling in
wetenschap en kunst. Gaarne voegen wij onze gelukwenschen bij de
vele, die hem van allerhande zijden op dezen gedenkdag gebracht zijn.
Verschillende bladen - wijdden hem artikelen, o. a. «Eigen Haarde een
artikel van Mr. S. Muller Fzn., met portret naar de schilderij van P. de
Josselin de Jong; het weekblad «de Amsterdammer een artikel van E.
Gosschalk, de «Nieuwe Rotterdamsche Courant« een artikel van Dr.
H. J. Dompierre de Chaufepié, enz.

De heer J. W. Bernards viert heden (ió Juni) zijn zilveren feest
als conciërge bij het Koninklijk kabinet van schilderijen te 's Gravenhage.
Ieder, die den flinken bewaarder van het Mauritshuis kent, heeft ongetwijfeld
vaak ondervonden hoe beleefd en bereidvaardig deze beambte, die met
duizenden bezoekers van alle nationaliteit jaarlijks omgaat, in zijn
betrekking is. Zijn ijverige en trouwe plichtsbetrachting in 's rijks dienst
is eenige jaren geleden beloond met het verleenen van de zilveren
eeremedaille der orde van Oranje Nassau. N. R. Ct.

Te Leeuwarden zal in de maand Augustus vanwege het Friesch
Genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde en de Vereeniging
tot bevordering van het vreemdelingenverkeer een tentoonstelling van
antieke goud- en zilverwerken worden gehouden. N. R. Ct.

Een nieuw soort vandalisme.

In de N. R. Ct. werd voor eenige dagen «ter verplaatsing« te
koop aangeboden «de antieke gevel van de Steenrotse te Middelburgs

Door het bewerken van het bijgevoegd register werd de verzen-
van het bulletin vertraagd.