Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 1.1899-1900

Nr. 5
Korte Mededeelingen

i8i

Congrès International d'Histoire comparée.

Van 23 tot 29 Juli 1900, wordt te Parijs het Congrès Interna-
tional d'Histoire comparée gehouden.

Van de verschillende sectiën is de jde, Histoire des arts du des-
sin, van belang voor de leden van den Oudheidkundigen Bond.

De onderwerpen welke besproken zullen worden raken de vol-
gende studiën:

ie Les antiques (statues, bronzes, terre-cuites et vases peints)
dans les musées et les collecüons privées de province;

2e Les artistes étrangers dans les provinces francaises. Oeuvres et
documents;

3C' 1'Art francais a 1'étranger (Allemagne, Angleterre, Espagne,
Hongrie, Pays-Bas, Oriënt etc.)

Architecture, sculpture et miniature du XII0 au XIYe siècle;

Arts industriels pendant la même période (ivoires, émaux, brode-
ries, etc);

Peinture, sculpture, miniature, tapisseries et émaux peints au
XVe et XVIe siècles.

Peinture, sculpture, arts du costume et du mobilier aux XVlle
et XVIIIe siècles.

4e L'iconographie byzantine dans 1'art francais du moyen age.

Voor verdere inlichtingen en deelname vervoege men zich tot de
secretarissen: M. E. Bertaux, (Ecole normale supérieure, 45, rue d'Ulm,
Paris), f. Guiffrey en M. Nicolle (Palais du Louvre, Paris).

In de Maasgouw, Orgaan voor Limburgsche geschiedenis, taai-
en letterkunde, No. 3, publiceert de heer A. J. Flament een lijst van
het zilverwerk van de Oude schutterij te Valkenberg. Jammer dat waar
niet een jaartal op het beschreven voorwerp staat, zelfs niet bij bena-
dering de tijd van vervaardiging is aangegeven,

In hetzelfde nummer is door den heer Flament een opwekking
aan particulieren en corporaties in Limburg geplaatst om deel te nemen
aan de tentoonstelling der oude gilden en vereenigingen, die 20 AK i
a. s. te Luik geopend zal worden.

Het in 1898 te Amsterdam gehouden kunsthistorisch congres
heeft besloten dat het volgende, zesde, congres in dit jaar te Lübeck zal
plaats vinden. Thans is het tijdstip der bijeenkomst vastgesteld op de