Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Editor]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

DOI issue:
Nr. 2
DOI article:
[Abschnitt]
DOI article:
Korte Mededeelingen
DOI Page / Citation link:

Overview
Facsimile
Scroll
OCR fulltext

Met het oog op dc noodzakelijkheid van eenige herstellingen aan
het stadhuis te Middelburg hebben B. en W. op de begrooting voor
1901 f 2500 uitgetrokken voor voortzetting der restauratie van dit prachtig
monument van ióe eeuwsche bouwkunst.

N. R. Ct.

Zaterdag 6 Oct. zijn de werkzaamheden aan de buitenrestauratie
der St. Walburg te Zutphen voor dit jaar geëindigd. Van het Noorder-
hoofdportaal tot aan het voorfront der Zuiderdwarsbeuk is thans de
geheele gootlijst met de plintstukken der balustrade en de eerste laag
van de lijven der aanwezige conterlorts en vijfhoekige pijnakels gesteld.

N. R. Ct.

lu de hedennamiddag gehouden raadsvergadering werd de
noodzakelijkheid betoogd om een begin te maken met de herstelling
van de Karolingische kapel op het Valkhof te Nijmegen. Keeds vroeger
was door burg. en weth. te kennen gegeven, dat, zoolang er door den
raad nog geen plan is vastgesteld van hetgeen tot verbetering van den
toestand zou kunnen worden gedaan, geen gelden voor dat doel konden
worden uitgegeven, maar dat, mocht de raad tot het doen van her-
stellingswerken aan de gebouwen op het Hof (kapel en ruïne) besluiten,
zij uitvoering iu eens den eenig mogelijken weg zouden achten.

Heden werd na eenige discussie op voorstel van den heer Dob-
belmann besloten burg. en weth. uit te noodigeu een restauratie-plan
te ontwerpen en bij den raad ter tafel te brengen.

N. R. Ct. 4 Nov.

Korte Mededeelingen.

Door «Architcclura et Amicitia« te Amsterdam wordt eene ten-
toonstelling van ambachtskunst voorbereid, waarbij ook de inzending
van «goede oude gebruiksvoorwerpen* wordt verzocht. De tentoon-
stelling wordt gehouden van half April tot half Mei a.s. Secretaris der
commissie is dc heer Jan Kalf, Marnixstraat 425 te Amsterdam.