Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

Nr. 5
Officieele Mededeelingen / Algemeene Vergadering
Berichten over Nederlandsche Musea

1*5

zitter, W. ]. Tuyn, wethouder, voorzitter, \V. P. Costerus Pzn'., P.
Herman, J. W. van Hoogstraten, F. H. van Slooten en \V. J. Kern-
kamp, secretaris.

Door de vergadering op een Zaterdag te stellen, valt de bijeen-
komst samen met de kaasmarkt te Edam en het binnenvallen der
vissehersvloot te Volendam.

Toegang tot de vergadering hebben alle leden en correspon-
deerende leden van den Bond en alle leden van aangesloten verceni-
gingen. Persoonlijke en correspondeerendc leden worden voor zich
en de besturen der aangesloten vereenigingen voor hunne leden, uitge-
noodigd om vóór 18 Juni aan den secretaris van de regelings-com-
missic den heer W. J. Kernkamp te Edam te willen berichten ol' zij
aan vergadering en diner zullen deelnemen. In verband met de hotel-
inrichting te Edam en Volendam wordt dringend tijdige opgave ver-
zocht en kan geen gelegenheid tot deelname verzekerd worden aan
hen, die zich te laat opgeven.

Namens het bestuur,

f. C. Overvoorde,

secretaris.

H.H secretarissen van aangesloten vereenigingen ontvangen
eenige afdrukjes van dit program ter rondzending aan de leden hunner
vereèniging. Meerdere exemplaren worden op verzoek toegezonden.

Berichten over Nederlandsche Musea.

Nederlandsch Museum voor Geschiedenis en Kunst.

Aanwinsten.

De verzameling Chineesch porcelein wercLdoor het legaat van
den Heer d'Arripe, te Amsterdam, vermeerderd met een groot stel van
drie pullen, met deksels, en twee bekers uit de periode van de zoogen.
familie rosé. De vazen en bekers zijn achtkantig en zijn versierd met
bloemtakken en figuren in tuin- ol' binnenhuis; zij meten in hoogte
65 cM. De frischheid der kleuren, de gaafheid van vormen en de buis-
tengewoon groote afmetingen maken een stel als dit kostbaar en zeer