Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

Nr. 3
Overvoorde, J. C.: Bescherming van Monumenten, [2]
Kalf, Jan: De Textiele kunst in het Nederlandsch Museum, [1]

la restauration de la facade. La Compagnie, de son cóté, s'engagc a
effectuer le paiement 'comme il vient d'être dit. Lc sieur

justifiera vis-a-vis de la Ville chaque fois que celle-ci le
trouvera nécessaire du paiement des primes, et la Société s'engage for-
mellement vis-a--vis de la Ville, au cas oü la prime ne serait pas payée
par 1'assuré, a la próvenir et les effets de 1'assurance ne cesseront que
quinze jours aprés 1'avertissemcnt.

Le plan de la facade restaurée par la Ville qui est destiné a
servir éventuellement a 1'estimation des indemnités, est celui que est
anexé a la minute de 1'acte du ci-dessus
rapporté et les parties dóclarent le bien connaitre.

Berichten over Nederlandsche Musea.

De Textiele kunst in het Nederlandsch Museum.

'i

Tot deze afdeeling zijn de volgende verzamelingen uit het Neder-
landsch Museum te brengen:

A. Geweven stoffen en gobelins.

B. Kant.

C. Borduurwerk (waarbij merklappen enz.).

D. Kleedingstukken.

Van de onder A. en C. genoemde rubrieken is de «Zettelkatalog^c
gereed gekomen, zoodat het thans mogelijk is een overzicht te geven
van 'a museums bezit.

Ik bepaal mij ditmaal tot de geweven stoffen.

Deze collectie, grootendeels in 1877 aangekocht van den heer
Colmet, is sedert door enkele geschenken en in het afgeloopen jaar door
stclselmatigen aankoop vermeerderd. Zij bestaat thans uit een driehonderd-
vijl tig verschillende weefsels, een aantal, waarvan de beteekenis eerst
duidelijk wordt, indien men weet, dat het Bcrlijnsch museum ongeveer
10.000 stofstalen bezit, het Kensington weinig minder, de Königlichc
Gewebcsammlung te Krefeld 7000, het Germaansch Museum 2500, enz.

De verzameling is thans tentoongesteld in twee waaierstandaards,