Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

Nr. 3
O.L.V. of Groote Kerk te Dordrecht
Boeles, P. C. J. A.: C. Baardt, drijver te Bolsward in de 17e eeuw.

De voorgenomen opruiming van het op het voorplein van het
kasteel te Wijchen, bij Nijmegen, opgegraven oud metselwerk brengt
men vooiioopig niet ten uitvoer, omdat vermoed wordt, dat het van
Romeinschen oorsprong is. Door deskundigen zal een onderzoek
worden ingesteld. N. R. Ct.

O. L. V. of Groote Kerk te Dordrecht.

Bij het afdrukken van het Bulletin ontvingen wij bericht, dat
zich te Dordrecht eenc commissie gevormd heeft ter voorbereiding van
de restauratic van de O. L. V. of Groote Kerk.

De stoot hiertoe is gegeven door de Vcreeniging tot instand-
houding van Oude Gebouwen aldaar, die Dinsdag 12 dezer een aantal
belangstellende stadgenooten bijeen riep ter bespreking van het plan.

Na eene inleiding door Mr. J. C. Overvoordc, werd de com-
missie geconstitueerd en werden tot bestuursleden gekozen de H. H.
Mr. J. (.'.. Overvoorde, voorzitter, Mr. S. van Gijn, ondervoorzitter, F. Stoop,
penningmeester, Mr. A. A. Moll, secretaris, A. J. Hageman Sr., Mr. J.
Rens en D. Schouten Lzn.

Het eerclidmaatschap van het bestuur werd aangeboden aan de
H.H. Mr. H. A. Nebbens Sterling, lid van de Eerste Kamer en oud-
burgemeester, S. M. Hugo van Gijn, lid van de Tweede Kamer en
Mr. A. G. Crena de longh, lid van de Gcd. Staten der provincie Zuid-
Holland.

Wij hopen nader op de belangrijke plannen terug te komen en
verwijzen voorloopig naar het artikel in Oud-Holland 1898, 4dc afl.,
waarin de toestand van verschillende onderdeden van deze kerk uit-
voerig besproken wordt.

Naar aanleiding van de Leeuwarder Smeedkunst-tentoonstelling.

C. Baardt, drijver te Bolsward in de 17° eeuw.

Het is misschien niet ondienstig iets mede te deelen van hetgeen
ik aanteekende, gedurende, en in verband met genoemde tentoonstelling.
Bij het bewerken van den catalogus was het den samenstellers niet be-
kend, wie de prachtige avondmaalschotel van IJtens gedreven had (No. 70).