Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 2.1900-1901

Nr. 5
Verslagen van Vereenigingen
O. L. V. of Groote Kerk te Dordrecht

«Die Haghe.«

In het jaarverslag wordt naar aanleiding van het tienjarig bestaan
der vereeniging een kort overzicht gegeven van het in dien tijd ver-
richtte. Behalve door lezingen en uitgaven werd de belangstelling dei-
leden gewekt door verschillende excursies; «tot zelfs in de merkwaardige
kelders onder de grafelijke zalen drong men door.« De vereeniging telt
10 eercleden, i donateur, i donatrice, 230 werkende, 260 buitengewone
en 15 correspondeerende leden. Voor het nieuwe vereenigingsjaar
bestaan weder «groote plannen.«

De door die Haghe uitgegeven «Bijdragen en Mededeelingen«
bevatten verschillende historische bijdragen waaronder een uitvoerig
artikel van Jhr. G. G. Calkoen over de wording en ontwikkeling van
het Hof, met plattegrond. Het deel is versierd met enkele goede
reproducties van oude stadsgezichten.

Wij geven aan de vereeniging, die over goede krachten en goede
financiën blijkt te beschikken, in overweging ook eens hare krachten te
beproeven aan eene geïllustreerde beschrijving van alle in de residentie
nog aanwezige bouwstukken van kunsthistorische waarde.

Oude Monumenten.

O. L. V. of Groote Kerk te Dordrecht.

Uit de mededeelingen door het bestuur der restauratie-commissie
in de vergadering van 25 April 1.1. gedaan, blijkt dat het eerst ter hand
genomen zal worden de restauratie van koor en de transept, waar-
van de kosten geraamd worden op f 80.000 te verwerken in acht jaren.

Door H.H. Kerkvoogden is reeds een subsidie van f 2000 per
jaar toegezegd en bij Synode, Rijk, Provincie en Gemeente is subsidie
aangevraagd. 13e voorloopige opmetingen van het te restaureeren ge-
deelte zijn reeds gedaan en de commissie hoopt met 1902 de restauratie
te kunnen beginnen.

Bij het afdrukken ontvangen wij bericht dat ook door den Ge-
meenteraad de gevraagde subsidie van f 1000.— per jaar is toegestaan.