Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 7.1906

Nr. 1
Algemeene Oderwerpen
Verslag

Museum te Haarlem.

Door den gemeenteraad te Haarlem is den 24 Januari 1.1. met 25
tegen 2 stemmen besloten om het Ned. Geref. Weeshuis aan te koopen,
ten einde dit in te richten tot Frans Hals Museum, waardoor aan de
beroemde Haarlemsche doeken een betere plaatsing kan gegeven worden
dan thans in de overvolle zaaltjes in het Stadhuis. De keuze van dit bouw-
kundig belangrijk gebouw uit 1608 werd aanbevolen door de heeren
Jhr. Mr. V. E. L. de Stuers en Dr. A. Bredius, terwijl daarentegen door den
heer A. W. Weissman werd aangedrongen op het bouwen van een geheel
nieuw museum in den Hout.

Naar aanleiding van den hierover gevoerden pennestrijd in de bladen,
ontspon zich een nieuwe strijd over den bouwmeester van het Weeshuis,
waarbij door den heer Weissman de toewijzing van het gebouw aan
Van Campen. die door den heer G. J. Gonnet was genoemd, werd bestreden
en op goede gronden Lieven de Key als bouwmeester werd aangewezen.

,,Oudheidkamer Twente."

In October j.1 werd te Enschede de vereeniging »Oudheidkamer
Twente"' opgericht, met het doel oprichting en instandhouding eener inrichting
tot bewaring van Twrentsche oudheden. Het gemeentebestuur van Enschede
stond in het gemeentehuis een tweetal kamers voor dit doel af, en door
de krachtige financieele tegemoetkoming van vele ingezeten van Twente,
speciaal van Enschede, kon reeds een flink kapitaaltje bijeengebracht worden
voor de noodige installatie enz. Het voorloopig bestuur bestaande uit de
H.H H. B. Blijdenstein. J. J. van Deinse en J. H. van Hoek te Enschede
en Mr. G. J. ter Kuile te Almelo, zal begin Februari ook te Hengelo eene
groote vergadering organiseeren, tot meerdere bekendmaking van haar doel
en daaraan vastknoopen eene kleine tentoonstelling van reeds verkregen
of toegezegde voorwerpen, waarbij voordrachten ter nadere uiteenzetting
zullen gegeven worden.

Wellicht dat daarna, als einde Februari het definitieve bestuur is gekozen,
in Maart de kamer voor het publiek zal kunnen opengesteld worden.

Verslag.

Verslag van de Commissie van beheer van het Provinciaal
museum van Oudheden in Drente over 1905.

Door de Commissie werd in navolging van andere musea een proef
genomen met het bijeenbrengen van eene keurverzameling uit de aan-
wezige vóór-historische voorwerpen.