Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 7.1906

Nr. 2
De archeologische conferentie te Utrecht

7e Jaargang. No. 2.

BULLETIN

• uitgegeven door den

Neclerlandschen Oudheidkundigen Bond.

Beschermvrouw H. M. de Koningin.

Mei 1906.

Het Bulletin van den Ned. Oudh. Bond verschijnt op onbepaalde tijden,
in nummers van één tot drie vel. Zes nummers vormen een deel.
De prijs per deel bedraagt ƒ 2.50.

De leden van den Bond en de correspondenten ontvangen het Bulletin
kosteloos.

Uitgever: Johanxes Muller, Amsterdam.

Stukken voor de redactie te zenden aan : E. W. Moes, Frans van Mierisstr. 85,
Amsterdam, Mr. J. C. Overvoorde, Plantsoen 43, Leiden, A. Prr, Keizers-
gracht 525, Amsterdam of Dr. W. Vogelsang, Oosterpark, Amsterdam.

De archeologische conferentie te Utrecht.

In de vorige aflevering van dit Bulletin werd eene mededeeling gedaan
omtrent eene bijeenkomst te Utrecht, ter zake van de reorganisatie van
het Museum van oudheden van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap.
Al is het allicht iets te weidsch, om met dit Bulletin te spreken van een
»archeologisch congres", toch schijnt mij de zaak eenig belang te hebben,
ook buiten den kring van het genootschap zelf. Daarom veroorloof ik mij,
met verlof der directie, de stukken, die als het resultaat der bijeenkomst
beschouwd kunnen worden, af te drukken; het verslag der commissie aan
de directie, en daarbij ook het schrijven, dat daarna door de directie aan
haren conservator is gericht, — een schrijven, dat, zooals te verwachten
was, in hoofdzaak de beschouwingen der commissie reproduceert, maar
daarbij toch ook enkele punten aanroert, die in dat rapport niet ter sprake
komen en wier overweging daardoor min of meer wordt aan de orde gesteld.

S. Muller Fz.

1. Advies aangaande de inrichting en besclirijving der Nederlandsclie

archeologische musea.

Al heeft het zijn groote voordeelen, algemeene regelen vast te stellen
voor inrichting van musea en catalogi, toch stelt de vergadering als algemeen
beginsel voorop, dat de vrijheid van den man, die de verzameling weten-