Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 7.1906

Nr. 2
Overvoorde, J. C.: Groote of O. L. V. Kerk te Dordrecht

opnieuw in vollen luister te voorschijn kwam. Het gekleurde glas brengt
een zacht, warm licht, dat de stemming verhoogt.

Onderwijl werd voortgegaan met het reinigings- en schrapwerk van
den natuursteen aan zuilen en gewelfgraden. Alle hoofdzuilen van het
hoogkoor met de daarboven gelegen spitsbogen en triforiën zijn van de
witkalklaag geheel ontdaan, terwijl de balklaag en de daarbij behoorende
vloeren en schotwerken, na in het Hoogkoor dienst gedaan te hebben,
werden overgebracht naar het Vrouwenkoor. Na opstelling van de noodige
steigerwerken, werd daar de restauratie van het schoone stergewelf ondernomen.

De koperen plaat, de herinnering bewarende aan den in 1457 plaats
gehad hebbenden brand der kerk, kwam — dank zij de welwillende mede-
werking van het Bestuur der Oud Roomsche gemeente alhier — na een
meer dan 300-jarige omzwerving, op haar oude plaats terug.

Drie wagons Udelfanger steen werden aangevoerd om voorloopig stof
te leveren voor het maken van traceeringen en montants van de vensters
van het Vrouwenkoor."

Wij kunnen hieraan nog de navolgende bijzonderheden toevoegen.
De verwachting dat ook in het Vrouwenkoor nog eenige muurschilderingen
zouden gevonden worden, werd niet verwezenlijkt, alleen werd aan den
westmuur een zeer late zwarte cartouche zonder kunstwaarde gevonden,
die waarschijnlijk als achtergrond heeft gediend van het vroeger in het
Vrouwenkoor geplaatste kleine orgel.