Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 4.1902-1903

Nr. 3
Veilingen
Oude Nederlandsche monumenten - Groote kerk te Arnhem - Dordrecht

geconserveerd, doch bont en hard als de werken van Tielius ƒ205 (de
Coninck, Brussel).

No 70, Allegorische voorstelling der Liefde, een supraporte, genaamd
in de manier van F. Bol, doch naar het mij voorkwam het werk van
N. de Helt Stocade ƒ55 (Duits).

No 71. Twee vogelstukken, van Abr. Busschop, voluitgemerkt en 1728
gedateerd, eveneens decoratief behandeld, ƒ 100 (dezelfde).

Corn. Hofstede de Groot.

Oude Monumenten.

Oude Nederlandsche monumenten.

Op het verlangen van den minister van Binnenlandsche Zaken is den
gemeentebesturen verzocht, dat tijdig aan zijn departement bericht zal worden
gezonden van elke voorgenomen slooping, verbouwing of herstelling van
oude monumenten, bepaaldelijk van raadhuizen, kerken, torens, kasteelen,
poorten, merkwaardige gevels, enz. opdat de gelegenheid zal bestaan
afbeeldingen en opmetingen te doen vervaardigen.

Met aandrang wordt een beroep gedaan op die medewerking, om te
voorkomen dat merkwaardige bouwwerken uit vroeger tijd veranderd of
vernield worden, zonder dat daarvan tijdig eenig bericht is gegeven.

De Bouwwereld, 1903 No. 2.

Groote kerk te Arnhem.

B. en W. van Arnhem stellen voor aan de Vereetiiging tot restauratie
der Groote of St. Eusebiuskerk ten behoeve der restauratie van het Zuidelijke
deel der Groote kerk, van het koor tot den toren, een bijdrage van ƒ15,000
toe te kennen, te voldoen in 10 jaarlijksche termijnen : de eerste te betalen
in 1905, de laatste in 1914, onder voorwaarde, dat jaarlijks zal worden
aangetoond, dat in het vorig jaar voor een bedrag van ƒ9,000 is verwerkt
en dat de plannen voor de geheele restauratie vooraf door B. W. worden
goedgekeurd. N. R. Ct. 14 Januari 1903. II. A.

Dordrecht.

Bij het afbreken van het pakhuis Duitschland aan de Kuipershaven te
Dordrecht werd een oude gothisehe muur blootgelegd, die waarschijnlijk
deel heeft uitgemaakt van een der oude wachttorens der stad. De muur
is bijna een meter dik en de tufsteenen hoekstukken, die reeds tot kleine
brokken zijn verweerd, wijzen op een hoogen ouderdom.

Ongeveer 10 meter uit den grond is nog een rij van 10 zandsteenen
boogvullingen te zien, dik onder de witkalk verborgen. De bogen zijn
ongeveer 65 cM. hoog en hebben eene spanwijdte van 40 cM. Het zijn