Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 4.1902-1903

Nr. 4
Feith, J. A.: Het huis Menkema
Winschoten - Zutphen - Zwolle [...]

dakspits dichtgeslagen zonder bekroning. Van daar hun onaangenaam stomp
voorkomen, dat zich aan geheel den koepel mededeelde. De bekroning van
den koepel aan de Zuidzijde zal insgelijks worden afgewerkt en geplaatst.
Zij bestaat in eene steenen balustrade, ingesloten door rijzige pinakels en
verbonden met de hoektorens.

De steenhouwwerken, die gedurende den winter 1902—1903 in gereedheid
zijn gebracht, kunnen spoedig worden opgesteld, zoodat in dit jaar de
derde zijde van het vierkant van den grooten koepel kan hersteld worden.

De Hooglandsche Kerk te Leiden.

Herstelling van dak en goten boven het schip.
Acht balustraden bij het triforium in het koor.

De Onze Lieve Vrouwekerk te Maastricht.

Herstellingen aan de vloeren, gewelven, muren en vensters der westelijke
ouderkerk. Heropenen van een ouden ingang ten zuiden van den zuid-
westelijken ronden toren, toegang gevende tot den narthex; welke ingang
eerst in de laatste maanden werd ontdekt; zoodoende kunnen de 18de
eeuwsche toevoegselen in hardsteen aan de zuidzijde, die een daar door-
gebroken ingang omlijsten, verwijderd worden, terwijl die ingang kan
worden gesloten.

Over het gansche oppervlak der kerk, de beide crypta uitgezonderd
moeten nu dc vloeren worden uitgediept, teneinde de basementen naar
behooren aan den dag te brengen, ongeveer een halven meter lager.

De Ned. Herv. Kerk te Rheden.

De herstelling van vensterstijlen, dorpels, waterslagen en plinten der
steunbeeren aan de zuidelijke zijbeuk: benevens het plaatsen van twee
vensters in gehouwen natuursteen en glas in lood in het koor.

De Sint Cuneratoren te Rhenen.

Voortzetting van de werken aan het inwendige van het torenportaal;
gereedmaken en plaatsen van steenhouwwerk van banden en gevelribben,
en het opmetselen van den geprofileerden baksteen.

De St. Walburgskerk te Zutphen.

Restauratie van den Oostelijken gevel van het Zuiderdwarsschip met
daartegenaanliggende Consistoriekamer enz.

De voorbereidende werkzaamheden daarvoor zijn gedaan, en komt het
niet geheel in 1903 gereed dan toch zéker in 1904.

Jos. T. H. Cuypeus.