Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 4.1902-1903

Nr.6
Gemeentemuseum te Delft - Oudheidkamer van Zutphen en de Graafschap
Verslagen van Vereenigingen

De overige ruimte wordt ingenomen door twee lage tafels, met glasplaten
belegd, waaronder een reeks prenten, afbeeldingen van reeds verdwenen
oude gebouwen en verbouwde stadsgedeelten, plattegronden der stad, bouw-
ontwerpen enz. zijn tentoongesteld.

Tegen de wanden prijken wapens en vaandels. In glazen kasten vindt
men de vermaarde leestafels van Prinsen met de spa A enz., in een andere
kast weer afbeeldingen van stadsgezichten en gebouwen.

Vatten wij den indruk samen, dien de inrichting van het museum op
ons maakte, dan is die zeer gunstig. Natuurlijk zijn er heel wat musea,
waar meer te zien is ; er ontbreekt hier nog veel, wat men er stellig verwachten
zou. Maar het is ook pas een begin; en als het met het inzenden van
bijdragen uit Zutphen en de Graafschap zoo door blijft gaan als de laatste
dagen het geval was, dan zal ons museum ten slctte gaan beantwoorden
aan zijn doel: de verzamelplaats te wezen van de oudheden die in Zutphen
en de vele steden en dorpen van de Graafschap verstrooid zijn.

Erkend moet worden, dat de Commissie van Beheer heeft weten te
woekeren met het betrekkelijk weinige, waarover zij te beschikken had,
en dat de inrichting smaakvol en artistiek is, zoodat zij tot kennismaking
uitlokt en opwekt.

Zutphensche Courant 6 Juli ipoj.

Gaarne onderschrijven wij de reeds bij de opening van het Museum
van officieele zijde aan den secretaris der Museum commissie, den heer
C. L. van Balen, gebrachte hulde voor zijne vele bemoeiingen bij het
inrichten van dit Museum. Reeds bij de opening was de uitvoerige
catalogus verkrijgbaar, samengesteld door den heer J. Gimberg.

Verslao-en van Vereenio-mo-en.

Jaarverslag van de vereeniging „Oud-Dordrecht", 1902—1903.

Het bestuur leed dit jaar een gevoelig verlies door het aftreden van
den Heer Bas Veth, die Dordrecht metterwoon heeft verlaten. Zijn verdiensten
als conservator en rangschikker der verzamelingen worden herdacht. In
zijne plaats werd de heer f. 1.. van Dalen, archivaris der gemeente, tot
bestuurslid gekozen.

Bijzondere aankoopen tot uitbreiding der verzamelingen konden niet
worden gedaan en bijzondere geschenken werden niet ontvangen.