Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 5.1903-1904

Nr. 2 en 3
St. Walburgskerkte Zutphen / Provinciale Geldersche Archeologische Commissie
Nederlandsche Weverij-tentoonstelling te Haarlem (Juli-Augustus 1904)

Provinciale Geldersche Archeologische Commissie.

De notulen van de zomervergadering van 1903 van de Staten van
Gelderland bevatten in de Bijlagen op hlz. 3 3 vlg. het Jaarverslag der
Provinciale Geldersche Archeologische Commissie van 1902. Dit verslag is
tevens opgenomen in de Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging
»Gelre", Deel VI, blz'. XXI vlg.

Dit verslag bevat een overzicht van het ontstaan der Commissie en van
werkzaamheden in 1902. Daar zij den 21 November 1902 hare eerste
samenkomst hield, beperkten zich hare werkzaamheden voor dit jaar tot
het redden van drie grafzerken, liggende om de Nederlandsch Hervormde
Kerk te 's Herenberg en het ontdoen va.i de laag witsel aan twee her-
inneringstafels in die kerk. De opschriften der zerken en die der tafels
worden medegedeeld en in verband hiermee vermeld de secretaris enkele
bijzonderheden van leden van de geslachten der Arntgens en Groenens,
die eens te 's Heerenburg woonden. F. A. Hoefer.

Tentoonstellino-en.

Nederlandsche Weverij-tentoonstelling te Haarlem (Juli —

Augustus 1904).

De plannen voor deze tentoonstelling, waarover hier reeds vroeger
werd bericht, hebben thans een vasten vorm aangenomen. In eene onlangs
te Haarlem gehouden vergadering constitueerde zich eene »Algemeene
Commissie'', en benoemde tot «Uitvoerend Comité'' de heeren Mr. J. C.
Overvoorde, Voorzitter ; E. A. von Saher, Onder-voorzitter; Jhr. J. Repelaer
van Spijkenisse, Penningmeester; Jan Kalf en G. P. Rouftaer, Secretarissen;
Felix Driessen, S. Spanjaard Lz., Otto Stork eii Jhr. Mr. V. E. L. de Stuers.

Het bureau van dit Comité is voorloopig gevestigd te 's-Gravenhage,
Nieuwe Uitleg 8.

De heeren Mr. J. W. Enschedé, Jhr. Repelaer en von Saher belastten
zich met de taak eene plaatselijke Haarlemsche sub-commissie te vormen,
terwijl de heeren H. J. Biegel, F. A. Hoefer, S. J. Le Poole en
F. H. Maassen met den penningmeester als financieele commissie werden
aangewezen.

De Algemeene Commissie bestaat verder uit belangstellenden in de
verschillende deelen des lands, de heeren: J. B. M. van Besouw te Goorle,
Mr. P. C. J. A. Boeles te Leeuwarden, S. Bottenheim Jr. te Amsterdam,
A. J. Flament te Maastricht, J. A. Frederiks te Middelburg, Prof. Dr.
A. M. L. Hensen te Warmond, L. C. Hezenmans te 's Bosch, Dr. F. Fl. G.