Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 5.1903-1904

Nr. 5
Verslagen van Vereenigingen

Verslagen van Vereenigingen.

Verslag van de werkzaamheden der Oudheidkundige vereeniging
»Fléhité" te Amersfoort, over 1903.

De nog kleine verzameling van schilderijen van Amersfoortsche
kunstenaars werd op zeer gelukkige wijze uitgebreid door aankoop van een
Aanbidding der Koningen van de hand van Paulus Bor, wiens werk slechts
in weinig verzamelingen wordt aangetroffen.

Naar buiten werkte de vereeniging door de ontgraving en opstelling
van den vermaarden Amersfoortschen Kei.

Een verzoek gericht tot het Gemeentebestuur van Rhenen, om een
aantal voorwerpen van historischen aard in bruikleen te mogen ontvangen,
werd niet ingewilligd, aangezien het plan bestaat, te Rhenen een Oudheid-
kamer in te richten. Wij verheugen ons in die beslissing en zouden het
betreurd hebben, wanneer een ander besluit genomen ware.

Als gewoonlijk zijn aan dit verslag eenige bijlagen toegevoegd met
bijzonderheden nopens Amersfoorts verleden. Een hiervan is gewijd aan
Paulus Bor, van wien het bestuur der vereeniging zoo gelukkig geweest is,
een goed schilderij te verwerven. Daarin toont de heer W. Croockewit W.Azn.
aan, dat de meester 10 Aug. 1669 overleden is.

Verslag van de Commissie van Bestuur van het Provinciaal
Museum van Oudheden in Drenthe te Assen, over 1903.

In de bespreking van dit verslag in het vorige nummer (blz. 122) is
een dwaze vergissing onverbeterd blijven staan. Regel 5 leze men «bescheiden"
in plaats van »beeldeir'.

Verslag betrekkelijk Edam's Museum over 1903.

Het jaar 1903 was wederem bijzonder gunstig voor de ontwikkeling
van het kleine maar merkwaardige museum te Edam. Een legaat van
Mej. Aagje van Veen te dier stede en een belangrijke schenking van een
oud-stadgenoot, den heer A. N. Versteegh te Stockholm zullen het bestuur
in staat stellen eenige noodige herstellingen in het klassieke gebouwtje te
doen uitvoeren.

Tal van min of meer merkwaardige voorwerpen werden geschonken
of gekocht, waaronder een Spaansche gedenkpenning op den zeeslag in de