Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 5.1903-1904

Nr. 5
Officieele berichten

i66

telkens op belangrijke bouwwerken de aandacht gevestigd en werden nieuwe
publicaties in grooteren kring bekend gemaakt.

Overeenkomstig het besluit van de vergadering te Zutphen werd eene
commissie benoemd, bestaande uit de H.H. Mr. J. H. Feith, Mr. S. Gratama,
Dr. C. Hofstede de Groot, Jhr. Mr. Sasse van IJsselt en Jhr. Mr. V. E.
L. de Stuers, om advies uit te brengen over de door Dr. de Groot behan-
delde punten.

Het aantal der tot den Bond toegetreden personen verminderde in
het afgeloopen jaar met twee leden en zes correspondeerende leden.

Met leedwezen herdenken wij het verlies van J. H.W. Unger, archivaris
van Rotterdam en beheerder van de Stedelijke Oudheidkamer aldaar. Als
groot belangstellende in geschiedenis en oudheidkunde trachtte hij in het
Boymanshuis nog zooveel mogelijk bijeen te brengen wat aan Rotterdam's
verleden herinnerde, vol vertrouwen, dat Nederland's groote handelsstad
eindelijk weder de kracht zoude vinden een museum harer waardig te
stichten. Wij herdenken Mr. A. H. H. van der Burgh, den grooten bewonderaar
en kenner van Oud-Delfsch, die steeds zoo welwillend toegang verschafte
tot zijne uitgelezen verzameling, welke door hem bij legaat als een vorstelijk
geschenk voor het Museum te 's Gravenhage werd bestemd.

Tegenover de verliezen valt op een grooter aantal nieuwe toetredingen
te wijzen. Als nieuwe leden zijn toegetreden:

De Vereeniging »Haerlem" te Haarlem.

De Nederlandsche Bond van Horlogemakers te Amsterdam.

Mr. J. C. Overvoorde, als Conservator van het Stedelijk Museum de
Lakenhal te Leiden.

Jhr. H. Teding van Berkhout, als Onderdirecteur van het Rijks-Penten-
kabinet te Amsterdam.

S. Wiggersma. als Conservator van het Penningkabinet van het
Friesch Genootschap te Leeuwarden.

terwijl 43 nieuwe correspondeerende leden door het Bestuur werden
benoemd.

De Bond telt thans 29 toegetreden vereenigingen, 29 persoonlijke
leden en 238 correspondeerende leden.

De financiën van den Bond verkeeren in zeer bevredigenden toestand.
De samenstelling van het Bestuur onderging geen verandering.

Het Bulletin mocht dit jaar weder van vele zijden steun en belang-
stelling ondervinden. De redactie bleef toevertrouwd aan de H.H. E. W. Moes,
Mr. J. C. Overvoorde en A. Pit. in de zes laatst verschenen afleveringen
(4e Jaargang 5 en 6 en 5 e Jaargang 1—4) werden artikelen en mededee-
lingen geplaatst van de H.H.: H. L. Boersma, J. Brom. J. Craandijk, Jos Th.
Cuypers, Dr. P. H. J. Cuypers, L. Dimier. Dr. Th. von Frimmel, Jac.
van Gils, F. A. Hoefer, Mej. Dr. J. de Jongh, J. Kalf, J. R. baron van Keppel,
A. O. van Kerkwijk, F. Lugt, Dr. W. Martin, E. W. Moes, Adr. Mulder,