Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 5.1903-1904

Nr. 4
Overzicht der Restaratiewerken in het jaar 1904
Boekbeoordeeling en Aankondiging

b. Herstel van den zuidelijken gevel ten westen en nieuw dak.

c. Herstel beneden gedeelte der pijlers, wijzigen koortrap en altaartje idem.

d. Herstel toegangen bezijden het koor naar de torens met nieuwe deuren.

e. Het afwerken van een travee binnenwerks.

ƒ. Het plaatsen van een glazen afsluiting in den westelijken omgang en een
tochtdeur in het portaal.

g. Tochtportaal en toegang tot gevonden westelijken ingang, met ijzeren en
houten afsluitingen en toegangsdeur tot de crypta, afdak en trappen.

Nederl. Herv. Kerk te Rheden.

Herstelling van de steenen vensters aan den noordelijken zijmuur,
herstelling van de gewelven gelegen langs dienzelfden buitenmuur; het
bezetten met glas in lood dezer vensters.

Restauratiewerken der St. Walburgskerk te Zutphen.

a. Het aanbrengen van een raam tusschen het vijftiende-eeuwsche portaal
en het noorderdwarsschip, waar vroeger een raam geweest is.
Het restaureren van twee ramen aan de zuidzijde van het koor.
Ter restauratie blijven dan nog over de noordzijde van het koor, de
kapel en de librije.

Jos. Th. Cuypers.

Boekbeoordeeling en -Aankondiging.

Musée Teyler a Haarlem. Catalogue raisonné des dessins des
écoles francaise et hollandaise. Par. H. J. Scholten. Haarlem
1904, 8°.

Vreemd is het, dat terwijl van een verzameling van schilderijen al
heel spoedig een catalogus uitgegeven wordt, een collectie teekeningen
slechts zelden zooveel belangstelling waardig wordt gekeurd.

Van de drie groote sedert lang in ons land bestaande openbare ver-
zamelingen van oude teekeningen (die van 's Rijks Prentenkabinet is van
zeer jonge dagteekening) kunnen het Museum Boymans te Rotterdam
en het Museum Fodor te Amsterdam weliswaar op catalogi wijzen, maar
de eerste is zeer onnauwkeurig en de tweede is ofschoon wel iets beter,
toch ook zóó beknopt, dat er wenig nut uit te trekken valt voor hen die
zulk een catalogus voor hunne kunsthistorische studiën zouden wenschen
te gebruiken. Van de grootste verzameling in Nederland, die in het Museum