Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 1 en 2
Verslagen van Vereenigingen

i8

Verslagen van Vereenigingen.

Jaarverslag van de vereeniging „Oud-Dordrecht". 1900-1901.

Het afgeloopen jaar was voor deze Vereeniging rijk aan gelukkige
gebeurtenissen. Wegens een legaat van Mej. Delhez verkeeren de
financiën in een beteren toestand, en wegens eenige schenkingen
zijn de verzamelingen belangrijk uitgebreid.

In het bijzonder dient de aandacht gevestigd te worden op het
legaat van den heer A. J. Lamme, bevattende een aantal teekeningen
van Aart Schouman, Arnoldus Lamme e. a., die voornamelijk den
topographischen atlas ten goede komen, en op het geschilderd
portret van den raadpensionaris Johan de Witt, dat door de
dames Enschedé te Haarlem en Mevr. Doyer-Enschedé te Velp,
geschonken werd.

Vereeniging tot instandhouding van Oude Gebouwen te Dordrecht.

Uit het niet gedrukte verslag dezer Vereeniging vernemen wij het
volgende van bevriende zijde :

De Vereeniging verwerft zich, dank zij haar ijverig streven, in
steeds ruimer kring sympathie. Het door haar uitgegeven boekje
»Oude Gebouwen te Dordrecht", dat tijdens de vergadering van den
Bond aldaar verscheen, is bijna uitverkocht en vergde van de Ver-
eeniging geen groote offers, door den steun van een kunstlievend
stadgenoot, die hiertoe ƒ 100.— aan de Vereeniging ter hand stelde.
Door het optreden der Vereeniging werd een aardige gevel aan het
Steegoversloot No. 58 behouden. Reeds was tot amotie besloten en
was het architectonisch zeer arme ontwerp voor een nieuwen gevel
bij het Dagelijksch Bestuur ingezonden. Na een onderzoek door het
bestuur, waarbij bleek dat de oude gevel soliede genoeg was en dat
deze met geringe kosten was te restaureeren, verklaarde de eigenares
zich bereid dit werk op haar kosten volgens de plannen van het
bestuurslid, den architekt H. E. van der Kaa, te doen uitvoeren.

De bedorven tuitgevel werd als trapgevel hersteld, waarbij
gebruik gemaakt kon worden van de kanteel- en kraagsteenen van
een uit denzelfden tijd dateerenden gevel aan de Lindegracht, waarvan
de amotie niet meer was tegen te gaan door den bouwvalligen toestand