Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 4
Kalf, Jan: De Textiele kunst in het Nederlandsch Museum, [4]
Rijksmuseum van Oudheden in Leiden - Mauritshuis - Mauritshuis - Dordrechts Museum - Het Stedelijk Museum de Lakenthal in Leiden Museum Boymans - De Oudheidkamer te Tiel - Stedelijk Museum te Utrecht
Verslagen van Vereenigingen

reeds meerdere Museums bedacht heeft, en hier vooral een aantal
Romeinsche oudheden inzond, die nabij zijn woonplaats te Kesteren
(Castra) nog vrij veel voorkomen en door hem getrouw verzameld
worden. Zoo gaf hij ongeveer 160 verschillende Romeinsche munten
in den omtrek zijner woonstede gevonden en te zamen gegaard —
en hij blijft diligent.

Stedelijk Museum te Utrecht.

Men verzoekt ons mede te deelen dat onder de in het vorig
nummer vermelde aanwinsten de canapée L. XVI en de gothiekc
archiefkast door de kerkvoogden der Domkerk niet in eigendom
maar in bruikleen aan het museum zijn afgestaan.

Verslagen van Vereenimn^en.

Verslag van de Commissie van Bestuur van het Provinciaal
Museum van Oudheden en Geschiedkundige Voorwerpen in
Drenthe over 1901.

Het Museum kon nog niet weer voor het publiek opengesteld
worden. Onderwijl blijft de Commissie haar aandacht wijden aan de
oudheden in de provincie, die minder voor tentoonstelling geschikt
zijn. Zoo werden stappen gedaan om een tot bergplaats van mest
ingerichte vergaderplaats in het Norgerholt, wederom in haar vroe-
geren toestand te herstellen. Een brug, liggende te Smilde onder
het veen, die afwijking vertoont met de bekende Valtherbrug, zal
in den loop van dit jaar onderzocht worden

Behalve twaalf beitels en één lansspits uit den ouderen tijd,
werden nog eenige voorwerpen uit latere eeuwen verworven.

Drie en zeventigste Verslag van de handelingen en den toestand
van het Friesch Genootschap van Geschied-, Oudheid-, en
Taalkunde te Leeuwarden, over 1900-1901.

In de rangschikking der voorwerpen van het Friesch Museum
konden wederom verschillende verbeteringen aangebracht worden,
waardoor o. a. de belangrijke afdccling kerkelijke oudheden van
vóór de Hervorming beter tot haar recht kwam, ook doordat deze
van eenige onbelangrijke zaken en doubletten gezuiverd werd.