Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 4
Kalf, Jan: De Textiele kunst in het Nederlandsch Museum, [4]
Muller, Samuel: Herstelling van zwaar geroest oud ijzerwerk
Vragen

de massa en de daarin liggende speerpunt met de overblijfselen
van de houten speer; fig. 3 is de gereinigde speerpunt, terwijl
fig, 4 eenc doorsnede geeft van de punt, met aanduiding van de
wijze, waarop de speer vroeger daarin bevestigd was.

Ik kan de behandeling van oude metalen voorwerpen door
den heer Lankelma met overtuiging aanbevelen. Ook bij bronzen
munten is het resultaat verrassend. Daarbij zijn de kosten betrek-
kelijk niet zeer hoog; het herstel van 14 zwaar geroeste zwaarden
en degens met de putketting kostte f 39.50.

S. Muller Fz.

Mundvondst te Milligen.

Voor eenigen tijd werden te Millingen bij Nijmegen door den
Heer A Arntz, bij het laten omgraven van kleigrond, op een diepte
van ± 1 M., verschillende Romeinsche voorwerpen van brons, glas
en aardewerk gevonden. Een der merkwaardigste voorwerpen, vooral
uit een oogpunt van beeldende kunst beschouwd, is zeer zeker een
klein bronzen vaasje of potje met lossen deksel, ± 10 cM. hoog.
Op dit vaasje komen in haut-relief, 4 staande kinderfiguurtjes voor,
waarvan twee naakt, die uitmunten door natuurlijke vormen en
schoonheid. Op het dekseltje ligt een vrouwenfiguur met dubbelen
dolfijnenstaart.

In het geheel zijn ongeveer 50 voorwerpen gevonden, voor-
zeker voor kenners van Romeinsche antiquiteiten wel de moeite
waard (naar correspondent, daarvan geen kenner zijnde, veronder-
stelt) bezien en onderzocht te worden.

Wilfried Janssen.

VRAGEN.

Naar aanleiding van een binnenkort van mijn hand verschijnend
werk over de geschiedenis van het postwezen tijdens de republiek
(—1795), waarin ook eenige illustraties zullen opgenomen worden,
zoude ik gaarne bericht ontvangen van hen, die voorwerpen of af-
beeldingen hierop betrekking hebbende in hun bezit of onder hun
beheer hebben. In aanmerking komen afbeeldingen van koopmans-
boden, bodeteekenen, postiljons, overzetten der malen, uitdeeling
van brieven, postwagens, postkantoren, postvaliezen, borden of uit-
hangteckens, zegelstempels van boden of kantoren, gedenkpenningen
en verder alles wat het brievenvervoer tijdens de republiek in be-
trekking staat.

J. C. Ovekvoorde,
Leiden.