Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 5
Portheine, H.: Het graf, de graftombe en het beeld onder den baldakijn van Hertog Karel van Egmond in de St. Eusebius-of Groote Kerk te Arnhem, [2]
Bolsward - Brielle
Groote Kerk te Deventer

gequetst, en.de in den Heer ontslaepen op den iaere 1538, den ketsten van
den Soemer-maend, na elf uyren in den nacht."
Arnhem, 30 Maart 1902. H. Poetheine Je.

Bolsward.

De manslidmaten van de Ned. Herv. Kerk hebben met 186 tegen 167 stem-
men besloten om de Broerekerk — vroeger kapel van het Minderbroeder-
klooster uit de 12e eeuw — in koop af te staan aan den burgemeester van
Bolsward qq. voor de som van f 5500.

De gemeenteraad heeft besloten tot het amoveeren van een oud gebouw,
vroeger kapel van het Bagijnenklooster en gewijd aan den H. Geest (13e
eeuw), sedert de laatste 100 jaren voor verschillende doeleinden gebruikt.

(iV. R. Ct., 4 April 1902.)

Brielle.

De heer Postema, leeraar aan de H. B. S. en directeur der Avondteeken-
school te Brielle is begonnen met afgietsels te maken van de belangrijkste
gevelsteenen aldaar, die later aan de oudheidkamer zullen worden afgestaan.

(Zie N. R. Ct. 14 Juni 1902 I. A.)

Groote Kerk te Deventer.

Door de commissie voor de restauratie worden de te verrichten werkzaam-
heden in de Deventer Courant van 7 April LI. aldus in het kort omschreven:

1. Aangezien het doel niet alleen moet zijn verfraaiing maar ook instand-
houding van het monument, strekt onze zorg zich eveneens uit tot verbe-
tering en herstelling der kapconstructie, bedaking, beleiing enz. Daaren-
boven zullen dakoogen en bij den bouw passende dakvensters moeten worden
aangebracht.

2. Het ontbrekende gedeelte van de borstwering aan den voet der beda-
king aan de noordzijde van de kerk moet geheel nieuw worden aangebracht,
terwijl de borstwering aan de zuidzijde op vele plaatsen eene herstelling
behoeft.

3. Enkele ramen zullen moeten worden vernieuwd, anderen meer in over-
eenstemming met het geheel gebracht worden. Daarenboven ligt het in de
bedoeling om alle vensters in te richten voor beglazing met in lood gezet
kathedraalglas, door welken maatregel de kerk uit- en inwendig meer gloed
en leven zal krijgen.

4. Het kan een ieder opvallen, dat sommige gedeelten van den buiten-
muur met cement en baksteen zijn bijgewerkt. Deze onooglijke plekken wor-