Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 5
Algemeene Vergadering

20Ó

Algemeene Vergadering.

De algemeene vergadering zal dit jaar gehouden worden op
Zaterdag den 2isten Juni te n ure, in het Café »de Arend" te
Amersfoort.

Op de vergadering wordt verslag uitgebracht over het vereeni-
gingsjaar en rekening en verantwoording gedaan door den penning-
meester, waarna eene bestuursverkiezing plaats vindt, ter voorzie-
ning in de periodieke aftreding.

Na aanwijzing van eene plaats voor bijeenkomst voor de volgende
algemeene vergadering, zal gelegenheid bestaan tot bespreking van
onderwerpen in het belang van den bond of over oudheidkundige
onderwerpen. Zij die hierover mededeelingen wenschen te doen of
besprekingen te houden, worden verzocht hiervan minstens vier
dagen te voren aan den Secretaris kennis te geven. Hierna zal de
Heer F. A. Hoefer eene voordracht houden over het Messbild-Ver-
fahren van Geh. Baurath Dr. A. Meydenbauer te Berlijn voor het
vervaardigen van bouwkundige teekeningen naar photographische
opname van gebouwen.

Tijdens de pauze zijn ververschingen verkrijgbaar.

De heer O. G. H. Heldring, voorzitter der vereeniging Fléhite,
heeft zich bereid verklaard om eene korte bespreking te houden
over de belangrijkste oudheden van Amersfoort, waarna eene rond-
wandeling gehouden wordt, waarbij onder deskundige leiding een
bezoek gebracht zal worden aan de merkwaardigste gedeelten van
en om de stad.

Te 6 ure zal eene gemeenschappelijke maaltijd gehouden worden
in het Hotel op den Amersfoortschen berg. De prijs van het couvert
bedraagt f 2.50 buiten den wijn.

Bij eventueele wijziging in het programma zal hiervan worden
kennis gegeven.

Toegang tot de vergadering hebben alle leden en correspondeerende
leden van den Bond en alle leden van aangesloten vereenigingen.
Zij, die aan den gemeenschappelijken maaltijd wenschen deel te
nemen, worden verzocht hiervan vóór 17 Juni kennis te geven aan
den Secretaris Mr. J. C. Overvoorde, Plantsoen 43, te Leiden.

Het bestuur vertrouwt, dat velen gebruik zullen maken van de
gelegenheid om nader kennis te maken met deze uit oudheidkundig
oogpunt zoo belangrijke stad (eerste ommuring 1259, nieuwe om-
muring met Koppelpoort enz. 1388-1450, St. Joriskerk 1248-1534,