Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 6
Officieele Mededeelingen

2ÖI

Het bulletin onderging weder eenige uitbreiding vergeleken bij
dat van den vorigen jaargang. Met dankbaarheid herdenkt de redactie
de belangelooze medewerking van de verschillende inzenders, doch
tevens mag zij niet nalaten er op te wijzen, dat naast de medewerkers
nog ruim honderd correspondeerende leden tot den Bond zijn toe-
getreden, waarvan dit jaar geen berichten ontvangen werden. De
redactie trachtte het ontbreken van eigen mededeelingen aan te
vullen door uit de couranten eenige korte berichten over te nemen,
doch zag gaarne deze overgenomen berichten vervangen door directe
mededeelingen van de correspondeerende leden van den Bond. Hier-
door zoude niet alleen haar taak worden vergemakkelijkt, maar zoude
ook voor de leden zelf het belang van het orgaan van den Bond
slechts verhoogd kunnen worden. Moge deze opwekking door de
belanghebbenden worde ter harte genomen. Ook kleine berichten
van oudheidkundig belang zullen gaarne door de redactie worden
tegemoet gezien.

De uitbreiding van het ledental en de hierdoor toenemende
inkomsten stelden in staat om eenige meerdere onkosten te maken
voor illustraties. Met dankbaarheid herdenkt de redactie de welwil-
lende medewerking van de commissie van de restauratie van de
Groote- of Maria-Magdalenakerk te Goes, die haar in staat stelde
buiten bezwaar van den Bond een vijftal illustraties te voegen bij
het belangrijk artikel van den heer A. Mulder over deze kerk. In ruil
hiervoor ontving de restauratie-commissie een honderdtal afdrukjes
van dat artikel, die, naar wij hopen, zullen medewerken om de belang-
stelling voor deze zeer gewenschte restauratie in ruimer kring te
verbreiden.

Door de woonplaatsverandering van een der redactieleden werd
het gewenscht om het drukken van het bulletin voortaan te Leiden
te doen geschieden. Waar wij hierdoor de drukkerij van den heer
D. Reidel te Dordrecht moesten verlaten, verklaren wij gaarne, dat
het geleverde werk geen aanleiding gaf tot deze verandering. Minder
gelukkig waren wij met zijnen opvolger, den heer IJdo te Leiden.
Hoewel door verschillende inzenders geklaagd werd over de slechi
gecorrigeerde proeven, was het drukwerk over het algemeen vol-
doende, doch de langzaamheid bij de oplevering bereikte eindelijk
een toppunt, waardoor verder doorwerken met deze drukkerij onmo-
gelijk werd gemaakt. Het verschijnen van de 5de aflevering werd
hierdoor vertraagd. Wij hopen dezer dagen deze eindelijk te kunnen
verzenden en spoedig door de 6de aflevering te doen volgen.

Ten slotte is het mij aangenaam dit verslag te kunnen besluiten
met een woord van dank namens den Bond aan het bestuur van
Fléhite, voor de welwillende wijze, waarop het de voorbereiding
van deze vergadering heeft op zich genomen, en speciaal aan den