Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond [Hrsg.]
Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond — 3.1901-1902

Nr. 6
Rhenen - Smilde - Tholen - Voorst - Zalt-Bommel - Zutphen

Naar ter plnatse goed bekende personen verzekeren, moet onder
het witsel van den westelijken muur, boven het orgel, o. a. nog eene
muurschildering verborgen zitten. N. R. C. 6 Aug. 1. B.

Zalt-Bommel.

De oude monumentale gemeentepomp te Zalt-Bommel, voor-
stellende een reusachtigen man met een dolfijn over den linker-
schouder, is, wegens bouwvalligen toestand, afgebroken en ten
geschenke aangeboden aan het Rijksmuseum te Amsterdam.

Amst. C, 1 Aug. II.

Zutphen.

Aangaande de restauratie der St. Walburg valt het volgende
te berichten :

Dezer dagen is men gereed gekomen met de beide travée's
aan den zuidkant van het koor, welke men reeds vóór dien geheelen
zuidkant onder handen genomen heeft, omdat hare restauratie eerst
moest gebeuren, vóór men er toe kon overgaan om het marmeren
grafmonument der Van Heeckerens, hetwelk zich binnen in de kerk
tegen één dezer travée's bevindt, te kunnen herstellen.

Dit zal n.1. op kosten der familie Van Heeckeren gerestaureerd
worden, waartoe het reeds eenigen tijd geleden geheel uit elkaar
genomen is.

Het monument lieten de kinderen van Everhard van Heeckeren
(overl. 23 April 1680) en van diens echtgenoote Maria Torck (overl.
21 Febr. 1690) in 1706 ter eere hunner ouders oprichten.

Aan dezen zuidkant heeft men nu twee vakken balustrade, twee
pinakels en twee ramen hersteld, welke met in lood gevatte ruiljes
gedicht zijn. Men is thans weer aan de restauratie van het noorder
dwarspand begonnen en wel met de oostzijde. Hier moeten drie
conterforts hersteld worden, twee ramen en twee vakken balustrade.
Men hoopt er nog dit jaar mee gereed te komen en dan is het
geheele noorder dwarspand en daarmee ook de geheele noordzijde
der St. Walburg, op den kooromgang na, gerestaureerd.

N. R. C. ij Juli IB.